Dywagacje okołokonsumpcyjne.
Blog > Komentarze do wpisu
OMG! Part III - Kurciak.

Od jutra znowu zasuwam do pracy. Ma to tego plusa, że korpo zmieniło siedzibę, a co za tym idzie jest opcja rozejrzenia się tu i tam po warszawskiej Pradze i małej. lanczowej konsumpcji w knajpach w których jeszcze nie byłem.

Zanim to jednak nastąpi pozwolę sobie dorzucić kolejne małe co nieco do kulinarnego szaleństwa. Tradycyjny leń nie pozwala na spędzanie czasu przy garach dłużej niż to konieczne więc tym razem obiad w 15 minut. Jakby się uprzeć to może i 12 - bo tyle właśnie gotuje się ryż ale potrzebne są jeszcze 3 minuty na przygotowanie składników. Do wspomnianego ryżu  dodam tym razem kurczaka (oczywiście z czosnkiem) oraz marchewkę z groszkiem. Jakieś warzywo musi być czasami.

Do dzieła.

Zacząć oczywiście należy od polania sobie lampki wina - tego samego, portugalskiego co ostatnio, bo sporo jeszcze zostało w butelce. Po rozkosznej chwili uniesienia, z odrobiną alkoholu we krwi przystępuję do wrzucenia wszystkiego jednocześnie na kuchnię:

1. Kurczak pokrojony w paski, kostki, whatever ląduje wraz czosnkiem i odrobiną oleju na patelni.

2. Ryż wskakuje do wody.

3. Mrożona marchewka z groszkiem wpada do garka z odrobiną masła i gotuje się na wolnym ogniu. W skali 1-6 na kuchni - odpalone mam 3.

Całość wygląda mocno multitaskingowo. (Piękne słowo)

dom kurczak skladniki

Prawdę mówiąc, zająć należy się głównie kurczakiem i nieco poprzypiekać go z każdej strony. Marchewka się odmraża i czasami, kontrolnie można ją przemieszać.

Jak kurczak poczuje się całkiem dobrze - dolewam mu nieco wody - niech udaje że się dusi.

dom kurczak duszenie

A na poważnie to daję sobie czas na zajęcie się marchewką, która otrzymuje tajemne zioło. Nie wolno zapomnieć o łyku wina! Albo dwóch.

dom kurczak marchewka

Po zamieszaniu - marchwka jest gotowa do konsumpcji. Ryż także ląduje na talerzu.

Ponieważ woda wyparowała z patelni z kurczakiem - czas na finał - dorzucam tajny składnik3 i tajny składnik4. (Korma i Garam Masala - dostałem za zakupy we frisco) Nie wiem czy owe tajne składniki się do czego nadają więc na wszelki wypadek dorzucam jeden i drugi.

dom kurczak przyprawy

Chwila podsmażania i gotowe.

dom kurczak finito

I nawet daje radę. A co najważniejsze - gotowanie zajęło 15 minut.

Tylko gary się same nie umyją.

niedziela, 29 sierpnia 2010, pennepesto

Polecane wpisy

  • Dead Duck. Po chińsku.

    Mam cały czas awersję do śmierdzących chińskich knajp i plastykowych talerzyków, o sztućcach nie wspominając. Zapewne wynika to z nienajlepszych doświadczeń żoł

  • Penne Pesto. Klasyk po domowemu.

    Mieszkałem kiedyś rzut niewielkim oszczepem od restauracji Vapiano. Podają oni wzrocowe penne z sosem pesto o którym pisałem w jednej z wcześniejszych notek . T

  • OMG! czyli O Marek Gotuje.

    Nie ma co ukrywać, że wiele wydarzyło się w ciągu ostatniego miesiąca. Przede wszystkim parę dni temu urodziła się córka imieniem Jagoda zwana. Miesiąc temu mia

TrackBack
TrackBack URL wpisu: